Грунтово-географічні дослідження Одещини: історичні аспекти та сьогодення
Ескіз недоступний
Дата
2024
Автори
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Знання історії розвитку ґрунтознавства, як і будь-якої іншої науки, дозволяє зрозуміти сучасний стан наукових доробок та спрогнозувати подальший його розвиток. Наразі важливо зрозуміти, в яких умовах розвивалося ґрунтознавство і які фактори стали вирішальними для його формування. Не дослідженою є і історія розвитку українського ґрунтознавства Вперше про українське ґрунтознавство заговорили у 1920 – 1930 х роках XX ст., після виходу книги Г.Г. Махова «Територіальні дослідження ґрунтів України за період 1887 - 1927 рр.». У сучасних умовах сформувалися потужні ґрунтознавчі наукові школи, які складають основу вітчизняного ґрунтознавства. Проте, на відміну від Харківської та Київської наукових шкіл, про які є достатньо інформації щодо їх наукових доробок, то стосовно Одеської ґрунтознавчої школи залишається ще багато недослідженого або не до кінця вивченого. Тому актуальним є проведення ґрунтовного та об’єктивного дослідження історичних аспектів ґрунтознавчих досліджень Півдня України загалом та Одещини зокрема, та їх вплив на сучасний розвиток грунтознавчо-географічних досліджень.
Опис
Ключові слова
103 науки про Землю, ґрунтознавство та використання земельних ресурсів, магістр, ґрунтознавство, дослідження ґрунтів, Одеський університет, ґрунтознавча наука
Бібліографічний опис
Афієнко, А. А. Грунтово-географічні дослідження Одещини: історичні аспекти та сьогодення = Soil and geographical research of Odesa region: historical aspects and the present : кваліфікаційна робота магістра / А. А. Афієнко. – Одеса, 2024. – 62 с.