Електронний архів-репозитарій
Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

ISSN:2310-7731

Вітаємо на цифровій платформі elONUar, що забезпечує накопичення, систематизацію, обробку, зберігання та надання у відкритий доступ електронних версій наукових, науково-дослідних, навчально-методичних праць та кваліфікаційних робіт наукових та науково-педагогічних співробітників, аспірантів та студентів Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, а також електронних версій університетських друкованих видань.


Супровід та підтримка здійснюються Науковою бібліотекою університету

Нові матеріали для розміщення надсилайте на e-mail dspace@onu.edu.ua

 

Нові надходження

Документ
Особливості формування платіжних балансів Південної Кореї та Сінгапуру
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2021) Гончар, Оксана Ігорівна; Алексеєвська, Галина Сергіївна; Honchar, Oksana I.; Alekseievska, Halyna S.
Платіжний баланс – це найважливіший статистичний документ в зовнішньому секторі економіки, що описує економічні зв'язки країни з рештою світу за певний період часу. Цей звіт включає в себе всі операції, здійснені фізичними особами, корпораціями та урядом, і допомагає в моніторингу руху коштів для розвитку економіки. Південна Корея та Сінгапур є передовими країнами світу. Обидві країни тісно співпрацюють з іншими кранами світу та мають тісні як економічні так и політичні зв’язки. Економіка обох країн є відкритою і їх платіжні баланси демонтують ці взаємозв’язки з рештою світу.
Документ
Вплив епідемій на економічний розвиток країн
(Одеський національний ніверситет імені І. І. Мечникова, 2021) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Розвиток людства завжди супроводжувався різноманітними епідеміями які мали значний вплив. Протягом всієї історії людства спалахи епідемій знищували суспільства, визначали результат війн, знищували цілі народи, але також парадоксальним чином сприяли розвитку інновацій і досягнень в науці, економіці та політичних системах. Сьогодні численні факти свідчать про збільшення ймовірності виникнення пандемій за останнє сторіччя через збільшення кількості подорожей, інтеграції по всьому світу, глобалізації, урбанізації, змін в землекористуванні і негативного впливу людства на природне середовище.
Документ
Порівняльний аналіз формування платіжних балансів Бельгії та Нідерландів 2016-2020 рр.
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2021) Павлов, С. В.; Алексеєвська, Галина Сергіївна; Pavlov, Stepan V.; Alekseievska, Halyna S.
Бельгія та Нідерланди – високорозвинені індустріальні країни, які входять до складу Європейського союзу та вважаються одними з найзаможніших країн Європи. Бельгія та Нідерланди мають економіку вільного підприємництва, більшість ВВП обох генерується сектором послуг. Експорт країни еквівалентний майже 2/3 її ВНП. ВВП на душу населення обох країн перевищує середній показник для ЄС і оцінювався у більш ніж 46 420 доларів США у 2020 році. Бельгія та Нідерланди входять до сімки найбільш економічно розвинених країн Європи.
Документ
Наслідки нетрадиційної монетарної політики Федеральної резервної системи
(2020) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Серйозність фінансової кризи, в період якої спостерігається значне погіршення основних макроекономічних показників, таких як ВВП, короткострокових процентних ставок, рівня безробіття та інфляції, в останнє десятиліття змусила центральні банки в країнах з розвиненою економікою застосовувати нові монетарні інструменти для стабілізації економіки і забезпечення рівня цін.
Документ
Зовнішньоекономічні відносини України з Австрією
(Гельветика, 2023) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Динамічний розвиток австрійсько-українських відносин в політичній і економічній сферах почався після проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року і характеризується високою інтенсивністю і зараз, адже країна-партнер одна з перших прийняла суверенітет України. Саме дипломатичні відносини були встановлені 24 січня 1992 року, із створенням посольства Австрії в Києві і Посольства України в Відні. А далі прийняття України до Центральноєвропейської Ініціативи, статус Відня як одного з центрів міжнародної політики, зустрічі Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з міністрами європейських та міжнародних справ Австрії під час засідання Центральноєвропейської п’ятірки та у рамках переговорів з ЄС та керівництвом НАТО, сприяли поглибленню політичного діалогу та налагодженню міжпарламентських зв'язків, які на сучасному етапі продовжують розвиватися.
Документ
Фінансова система Австрії в умовах глобалізації
(Гельветика, 2023) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Для аналізу національної фінансової системи Австрії потрібно розглянути основні макроекономічні фінансові показники: стан державних фінансів, фондовий ринок країни, а також рух міжнародних фінансів. з аналізу фінансової системи Австрії можна побачити, що вона є досить сильно інтегрованою у міжнародну систему та є взаємопов’язаною з фінансовими системами інших країн. Так, політика центрального банку Австрії узгоджена з основними цілями ЄЦБ, оскільки країна є членом Єврозони. Це впливає на дотримання країною цільових показників інфляції, процентних ставок, сальдо державного бюджету та державного боргу. Тобто, поглиблення глобалізаційних процесів, зокрема у європейському регіоні, обмежує автономію Австрії у проведені власної монетарної політики, проте, простежуються і позитивні наслідки, серед яких зростання потоків капіталу у вигляді інвестицій, що дозволяє розвивати внутрішнє виробництво.
Документ
Сучасні тенденції соціально-економічного розвитку Австрії
(Гельветика, 2023) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Австрія — високорозвинена індустріальна країна, чию економічну систему можна охарактеризувати як вільну ринкову економіку з сильною соціальною спрямованістю. На світовій політичній арені Австрія дедалі більше стає міжнародним місцем зустрічі, про що свідчить велика кількість самітів та конференцій. Водночас зростає значимість транзитної ролі країни між економічними зонами Європи, особливо щодо постачання енергоносіїв, включаючи нафту та природний газ.
Документ
Сутність та передумови процесів глобалізації в міжнародних економічних відносинах
(Гельветика, 2023) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Глобалізація – це посилення взаємопов'язаності між країнами. Стабільний економічний розвиток, який досягається шляхом посилення взаємозв'язку між країнами, зазвичай призводить до підвищення рівня життя та добробуту населення. Успішний економічний розвиток країни залежить від її здатності до поглиблення глобалізаційних зв’язків. Роль глобалізації виявилася суттєвою для можливості країни використовувати максимальний потенціал із наявних ресурсів, що призводить до покращення економічного розвитку нації.
Документ
Внутрішній водний транспорт як фактор економічного розвитку України
(ДУ «ІРЕЕД НАНУ», 2023) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Сьогодні внутрішній водний транспорт відіграє важливу роль у перевезенні вантажів у всьому світі. Потенціал збільшення частки внутрішнього водного транспорту у різних видах транспорту дуже значний. Розвинені країни світу прагнуть просувати та зміцнювати конкурентоспроможність внутрішніх водних шляхів у транспортній системі та сприяти їх інтеграції до інтермодальних логістичних ланцюгів. Виходячи з цього потенціал внутрішнього водного транспорту України потребує всебічного дослідження для забезпечення сталого розвитку країни.
Документ
Дослідження монетарної політики Європейського Центрального Банку
(Baltija Publishing, 2019) Алексеєвська, Галина Сергіївна; Alekseievska, Halyna S.
Після вибуху світової фінансової кризи 2007-2009 років знову відродилися гострі дискусії про роль центральних банків, «правильних» інструментах грошово-кредитного регулювання і теоретичних концепціях, що лежать в основі монетарної політики. Провідні фахівці і експерти пропонують переглянути цілі і методи державного регулювання фінансової системи в зв’язку з неспроможністю колишнього. У науковому середовищі з’являються думки про необхідність трансформації в даний час грошово-кредитного регулювання. Дана тенденція викликана триваючими кризовими явищами у світовій економіці, що визначає перегляд повноважень органів грошово-кредитного регулювання та центральних банків у багатьох країнах. Змінюються також цілі і завдання грошово-кредитного регулювання. У зв’язку з трансформацією монетарної політики для багатьох учених її вивчення стало дуже актуальною темою.