Щастя як соціальний феномен: проблеми вимірювання та інтерпретації
Ескіз недоступний
Дата
2017
Автори
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Щастя, в його ідеальному розумінні, є головною метою людини, що сприяє активізації всіх його життєвих сил, змушує розкривати фізичний і духовний потенціал особистості. Основною особливістю соціального дослідження проблеми щастя є розгляд щастя в реальному повсякденному житті людей, в конкретних ситуаціях або конкретних групах або інститутах. Незважаючи на те, що більшість дослідників рекомендують шукати щастя «усередині себе», вплив навколишнього соціуму на відчуття суб'єктивного щастя оскаржити неможливо. Більш того, сам стан щастя (а точніше, його наявність або відсутність) прямим чином впливає на соціальне життя людини і на життя країни в цілому. Щастя як соціальний феномен, об'єднує безліч аспектів соціальної реальності, кожен з яких важливий як для окремої людини, так і для суспільства в цілому. Актуальність проблеми визначається особливою значущістю досліджуваного поняття, а також запитом з боку товариства, обумовленим як природним бажанням кожної людини бути щасливим, так і необхідністю поліпшення соціального здоров'я та якості життя населення в цілому.
Практичне значення Результати проведеного в роботі вторинного аналізу досліджень феномена щастя в різних областях науки, а також виділення тенденцій в його вимірі та інтерпретації, дозволять в подальшому розробити більш адекватний інструментарій досліджень в цій області, які в свою чергу дозволять підвищити якість управління в суспільстві.
Метою роботи є комплексне дослідження соціального феномену щастя, аналіз проблем його вимірювання та інтерпретації. Відповідно до цілей були поставлені наступні завдання: 1. Виявити зміст феномена щастя в соціології та суміжних науках
2. Визначити фактори, що впливають на вимірювання щастя
3. Порівняти методики визначення щастя
4. Виявити складнощі вимірювання та інтерпретації в емпіричних дослідженнях щастя
Проблемна ситуація: Вчені вже не перше десятиліття відстежують рівень задоволеності людей своїм життям. Цікаво, що незважаючи на величезне зростання добробуту населення західних країн за останні півстоліття рівень щастя у них не збільшився. Проблемна ситуація полягає в розбіжностях розуміння щастя, як соціального феномена в різних науках і, як результат цього протиріччя - в розбіжностях щодо результатів досліджень, що стосуються щастя
Об'єкт дослідження: щастя як соціальний феномен
Предмет дослідження: проблеми вимірювання та інтерпретації щастя
Опис
Ключові слова
6.030101 соціологія, соціальний феномен, інтерпретація, щастя
Бібліографічний опис
Гнатій, Дар'я Євгенівна. Щастя як соціальний феномен: проблеми вимірювання та інтерпретації = Happiness as a social phenomenon: the problems of measurement and interpretation : дипломна робота бакалавра / Д. Є. Гнатій ; наук. кер. О. В. Князева ; ОНУ ім. І.І. Мечникова, ІСН, Каф. соціології . – Одеса, 2017 . – 60 с.