Спектрофотометричне та люмінісцентне дослідження комплексоутворення іонів Ln(III) з 1,2,4-триазолвмісними основами Шиффа та β-, ϒ-піридиноїлгідразонами
Вантажиться...
Дата
2024
Автори
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Іони лантанідів мають унікальні люмінесцентні властивості, що зумовлює їх використання для рішення актуальних задач, зокрема з хімії і біології. Для посилення характеристики світловипромінювання іони лантанідів зазвичай зв'язують з хелантами, які мають набагато ширші та інтенсивніші смуги поглинання. У таких системах інтенсивне світіння може бути отримано за допомогою «ефекту фотоантени», який визначається як процес перетворення світла через послідовність поглинання − передачі енергії − випромінювання: ліганд фотоантена − поглинає і іон металу − випромінює. Похідні основ Шиффу є привабливими флуорофорами та можуть функціонувати як лінкери між двома або більше молекулярними фрагментами та фотоантенами для сенсибілізації люмінесценції лантанідів одночасно. Можна очікувати, що в комплексах лантанідів з основами Шиффа з відповідним набором донорних центрів буде отримано нові перспективні системи для практичного використання.
Опис
Ключові слова
іони лантанідів, світловипромінювання, основи Шиффа, піридиноїлгідразони
Бібліографічний опис
Галущенко В. С. Спектрофотометричне та люмінісцентне дослідження комплексоутворення іонів Ln(III) з 1,2,4-триазолвмісними основами Шиффа та β-, ϒ-піридиноїлгідразонами / В. С. Галущенко // Збірник тез доповідей 80-ї звітної студентської наукової конференції ОНУ імені І. І. Мечникова, секція «Хімія» (Одеса, 23–25 квіт. 2024 р.) [Електронний ресурс] / під ред. к. х. н., доц. В. В. Менчука, к. х. н., доц. А. Ф. Тимчук. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2024. – С. 9–10.