Синтез органічних сполук для полімеризаційних процесів

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2020
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
В наш час високомолекулярні сполуки (ВМС) мають надзвичайно важливе значення. Важко уявити галузь, де не застосовувалися б полімерні матеріали, світове виробництво яких налічує мільйони тон на рік. Наукові дослідження багатьох вчених направлені як на виробництво нових полімерних сполук, так і на вдосконалення властивостей вже існуючих ВМС. Вихідні речовини для синтезу полімерів мають назву мономери. Це низькомолекулярні сполуки, які містять у своїй структурі функціональні групи, завдяки яким, за певних умов, молекули мономерів здатні перетворюватися на полімерні сполуки з великими молекулярними масами. Будова мономерів та їх реакційна здатність обумовлюють властивості і технологічні особливості процесів синтезу полімерів. Проте хімічні властивості мономерів не обмежуються лише здатністю до утворення ВМС. Під час синтезу полімерів з ними можуть відбуватися інші хімічні реакції, що призводять до утворення побічних продуктів, знижуючи вихід основного – ВМС. Тому знання в галузі хімії мономерів є дуже важливими з огляду грамотного проведення процесів синтезу ВМС. Дисципліна «Синтез органічних сполук для полімеризаційних процесів» є вибірковою навчальною дисципліною, яка викладається відповідно до освітньо-професійної програми підготовки студентів першого (бакалаврського) рівня освіти за спеціальністю 102 «Хімія». Предметом вивчення навчальної дисципліни є органічні сполуки, які використовують як мономери для синтезу високомолекулярних сполук.
Опис
Ключові слова
полімеризаційні мономери, поліконденсаційні мономери, синтез органічних сполук, методичні вказівки, високомолекулярні сполуки
Бібліографічний опис
Синтез органічних сполук для полімеризаційних процесів : метод. рекоменд. та завд. для самост. роботи. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2020. – 36 с.
DOI
ORCID:
УДК