Англійські запозичення в українській мові ( на матеріалі газетних публікацій)
Ескіз недоступний
Дата
2017
Автори
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Процес запозичення є властивим для кожної мови і не менш значущим для лексичного складу української мови, ця тема завжди розглядалася як важлива і актуальна.
У вітчизняному мовознавстві проблема іншомовних запозичень у складі української мові розглядається багатьма науковцями, зокрема О. Потебнею, І. Огієнком, О. Муромцевою, Ю. Жлуктенком, Л. Лисиченко, О. Медведєвою, Л. Архипенко та іншими. Виділяючи серед лексичного складу сучасної української мови запозичену лексику, дослідники констатують не тільки історичний період запозичення, а й звертають увагу на ті процеси, що відбуваються в лексичному складі української мови [36:173]. Справді, кінець XX ст. – початок XXI ст. став часом неймовірного розширення політичних, економічних та культурних зв’язків України з іноземними (у першу чергу – з англомовними) країнами. Це спричинило посилення надходження в українську мову чужомовної лексики. Особливо зросла кількість запозичених англіцизмів для найменування нових явищ, наявних в англомовній світовій практиці, і які з’явилися у мові у зв’язку з політичними та економічними реформами. Багато лінгвістів перераховували причини запозичень, різні за своїм характером - мовні, соціальні, психічні, естетичні і т. д. Над цією проблемою працювали Радчук В. Д., Караванський С. Й., Русанівський В. М. та багато інших українських та російських дослідників.
Опис
Ключові слова
035 Філологія, теорія, джерело, лексика
Бібліографічний опис
Можіна, Г. С. Англійські запозичення в українській мові ( на матеріалі газетних публікацій) = English borrowing in the Ukrainian language ( based on newspaper articles) : дипломна робота спеціаліста / Г. С. Можіна ; наук. кер. Л. І. Хаценко ; ОНУ ім. І.І. Мечникова, Філол. ф-т, Каф. укр. мови . – Одеса, 2017 . – 62 с.