Розвиток глобального ринку штучного інтелекту та його вплив на вищу освіту

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2025
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Liha-Pres
Національний університет фізичного виховання і спорту України
Анотація
Не зважаючи на те, що термін «штучний інтелект» (АІ) фактично був введений у 1956 році Д. Маккарті, у контексті створення машини, здатної міркувати та імітувати людський інтелект, сучасна ера його стрімкого проникнення в усі сфери життєдіяльності починається з появи у 2018 році Chat GPT. Якщо світовий ринок АІ у 2020 році становив 93,27 млрд дол. США, то у 2024 році – 184,05 млрд дол. США. За прогнозами у 2030 році ринок АІ досягне 826,76 млрд дол. США, а у 2032 році перевершить 1 трлн дол. США. McKinsey визначила 2024 рік роком, коли організації стали отримувати цінність, вигоду від використання та масштабування технологій АІ, у т. ч. завдяки зниженню витрат і зростанню дохідності бізнес-процесів. Усе більше організацій (3/4) визнає, що АІ приведе до кардинальних або руйнівних змін у галузі у найближчі роки. При цьому все виваженіше вони стали розуміти ризики, пов’язані з АІ, і найкращі нові практики щодо їх зниження.
Опис
Ключові слова
штучний інтелект, artificial intelligence (AI), технології АІ, сфери застосування АІ, ризики використання штучного інтелекту, цифрова трансформація, вища освіта, інтелектуалізація освітнього та наукового процесів, штучний інтелект в освітній системі
Бібліографічний опис
Ломачинська І. Розвиток глобального ринку штучного інтелекту та його вплив на вищу освіту / І. Ломачинська // Інтеграція штучного інтелекту в освіту – виклики та можливості : зб. тез наук.-метод. доп. Всеукр. наук.-пед. підвищ. кваліфікації (Київ, 10 груд. 2024 р. – 20 січ. 2025 р.). – Київ – Львів – Торунь : Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України, Liha-Pres, 2025. – Ч. 1. – С. 502–505.
ORCID:
УДК