Взаємодія природи та суспільства у Північному Причорномор'ї в ранньопервісну добу

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2024
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Стародавня історія населення, яке проживало на сучасному терені України за часів палеоліту та мезоліту, є однією з найменш досліджених сторінок далекого минулого нашої країни. Така ситуація склалася в результаті взаємодії цілої низки чинників, серед яких головне місце посідає фрагментарність джерельної бази, а це, в свою чергу, обумовлено відсутністю писемних пам’яток, нерівномірністю археологічного вивчення території України та незадовільним станом збереження більшості пам’яток цієї доби. Більшість з них представлена підйомним матеріалом, не має чіткої стратиграфічної, хронологічної та культурної атрибуції. Це значно ускладнює створення узагальнюючої картини розвитку культури палеолітичного та мезолітичного суспільства в рамках історичного дослідження. Тому до наукового обігу поступово залучаються нові методики дослідження, які значно розширюють пізнавальні можливості відтворення історичного процесу. Мова йде про палеоекологічний підхід.
Опис
Ключові слова
032 історія та археологія, магістр, природа, суспільство, первісна доба, Північне Причорномор’я, археологія, палеоекологія
Бібліографічний опис
Зеленько, В. С. Взаємодія природи та суспільства у Північному Причорномор'ї в ранньопервісну добу = Humans and nature interaction in Northern Pontic region in Early Prehistory : кваліфікаційна робота магістра / В. С. Зеленько. – Одеса, 2024. – 95 с.
DOI
ORCID:
УДК
Зібрання