Модернізація монетарного впливу на національну економіку в умовах глобальної нестабільності

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2020
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Становлення сучасної монетарної політики починається з класичного золотого стандарту (1880–1914 рр.), коли на центральні банки (ЦБ) була покладена функція забезпечення конвертування національної валюти у золото по фіксованому курсу, а також використання облікової ставки для прискорення адаптації національної економіки до шоків платіжних балансів. Золотий стандарт виник з більш раннього біметалічного режиму, і в цей період всі країни визначали обмінні курси своїх валют до золота, після чого всі паперові гроші підлягали конвертації в золото. Ключова роль ЦБ полягала в підтримці конвертованості валют в золото за фіксованим курсом. Золотий стандарт також мав на увазі, що центральні банки використовують свої облікові ставки для прискорення адаптації національної економіки до зовнішніх шоків платіжного балансу, тобто стандарт передбачав, що вони слідують «правил гри».
Опис
Ключові слова
монетарна політика, глобалізація, центральний банк, грошово-кредитна політика, відсоткова політика, кредитна політика, резервна політика
Бібліографічний опис
Актуальні проблеми економіки і менеджменту: теорія, інновації та сучасна практика : монографія, книга восьма / Балахонова О. В., Захарченко В. І., Мельниченко Д. О. та ін. ; за ред. д.е.н., проф. Кузнєцова Е. А. – Херсон : «ОЛДІ-ПЛЮС», 2020.
DOI
ORCID:
УДК