Діалектизми у творах М. Дочинця «Криничар» та «Карби і скарби»: структура і семантика
No Thumbnail Available
Date
2019
Authors
Advisor
Compiler
Editor
Journal Title
ISSN
E-ISSN
Volume Title
Publisher
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Abstract
Діалектна лексика як постійне джерело поповнення літературної мови повсякчас відтворювала і відтворює національну самобутність мови, місцевий колорит, споконвічну народну мудрість, привносячи до системи мови специфічні ментальні риси, що відмінні для кожного регіону.
Після тривалого панування думки про те, що діалектизми засмічують літературну мову, їх треба викорінювати з мовлення, у кінці XX - на початку XXI століття науковці почали розглядати діалектну мову як невичерпне джерело розвитку літературної мови, як випробуваний багатьма століттями засіб спілкування людей. Використання діалектної лексики у художніх творах привертало увагу багатьох дослідників. Адже вона є не лише увиразнювальним елементом мови письменника, а й засобом відображення колоритної матеріальної і духовної культури місцевості. Водночас діалектизми виконують ще й пізнавальну функцію, адже знайомлять читача з предметами побуту, господарювання, виробничої діяльності, звичаїв, з рослинним і тваринним світом краю тощо. На тлі літературної мови художнього твору вони видаються незвичними і яскравими, чим і звертають на себе увагу читача. Саме у цьому причина їх активності в літературі, і саме тому вони і сьогодні залишаються потужним джерелом збагачення лексичної системи мови.
Description
Keywords
6.020303 філологія, українська мова, діалектизми, типи діалектизмів, літературна мова, функції діалектизмів
Citation
Авраменко, Я. О. Діалектизми у творах М. Дочинця "Криничар" та "Карби і скарби": структура і семантика = Dialecticisms in the Works of M. Dochinets "Krynychar" and "Karby and Skarby": structure and semantics : дипломна робота бакалавра / Я. О. Авраменко; наук. кер.: Л. І. Хаценко; ОНУ ім. І. І. Мечникова, Філол. ф-т, Каф. укр. мови. – Одеса, 2019. – 63 с.