Сім'я як об'єкт репресивної політики у Українській РСР в 1930-х роках
Loading...
Date
2017
Authors
Advisor
Compiler
Editor
Journal Title
ISSN
E-ISSN
Volume Title
Publisher
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Abstract
Актуальність теми полягає в тому, що невдалі процеси перебудови і розпад Радянського Союзу призвели до кризи в усіх сферах українського суспільства, в тому числі й демографічній. Багато людей опинились в скрутному становищі, почалась масова маргіналізація. Це зумовлювалось ще й тим, що суспільство відчувало розрив соціокультурної традиції, була порушена еволюція форм традиційної української сім’ї, а суспільні трансформації радянського періоду змінили розуміння ролі й місця сім’ї в суспільстві, поставили на грані ризику соціальну значущість цього інституту. На початку 1990-х рр. не стало держави, яка повністю регулювала всі сфери життя громадян, впливала на їх особисті інтереси, визначала потреби, корегувала поведінку й обмежувала бажання. Постала потреба формувати нову систему правових норм, побудовану на врахуванні людини не як гвинтика великої державної машини, а творця власної долі. Осмислення трагічного досвіду нашої історії, пов’язаного з масовими репресіями, що позбавили життя сотень тисяч представників українського народу та відбилися на суспільній свідомості наступних поколінь, допоможе в розбудові громадянського суспільства.
Description
Keywords
8.02030201 історія, комуністичне виховання, радянська сім’я, шлюб, держава, репресія, вороги народу, табори, дитячі будинки, маргіналізація
Citation
Лаврі, О. Ю. Сім'я як об'єкт репресивної політики у Українській РСР в 1930-х роках = Family as an object of the repression policy in the Ukrainian SSR in the 1930s : дипломна роюота магістра / О. Ю. Лаврі, наук. кер. Е. П. Петровський, ОНУ ім. І.І. Мечникова, Іст. ф-т, Каф. історії України. –Одеса, 2017. –131 с.