Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/8398
Title: Російське мовлення Одеси
Authors: Степанов, Євгеній Миколайович
Stepanov, Yevhenii M.
Степанов, Евгений Николаевич
Citation: Російське мовлення Одеси / Є. М. Степанов ; відп. ред.: Ю. О. Карпенко ; ОНУ ім. І.І. Мечникова .
Issue Date: 2004
Publisher: Астропринт
Abstract: Монографія є першою науковою спробою мовного портретування Одеси. Книга висвітлює фонетичні,лексичні, словотвірні, фразеологічні та граматичні особливості функціонування російської мови в Одесі в умовах поліетнічної колонізації міста. В цій науковій розвідці розкрито причини та шляхи творення, визначено етапи функціонування одеського міського койне — соціально-територіального різновиду сучасної російської мови, який є засобом міжетнічного повсякденного спілкування одеситів у широкому діапазоні комунікативних сфер і основою формування у другій половині XIX ст. одеської російської мовленнєвої норми. В монографії показано напрями і форми міжмовної взаємодії у великому багатомовному колоніальному місті, виявлено лінгвістичні та позалінгвістичні фактори впливу на формування мовної картини світу одесита. Книга розрахована на філологів,соціологів, істориків, краєзнавців, урбано-знавців, культурологів, фахівців і студентів, а також на одеситів, не байдужих до долі свого міста.
Description: Російське мовлення Одеси / Є. М. Степанов ; відп. ред.: Ю. О. Карпенко ; ОНУ ім. І.І. Мечникова . – Одеса : Астропринт, 2004 . – 495 с. - Наявна електрон. копія друк. публ. – Бібліогр.: с.447-495 .
URI: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/8398
Appears in Collections:Монографії ФФItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.