DSpace О системе DSpace
україн русск eng
[Зарегистрироваться]
 

Repository at Odesa I.Mechnikov National University >
Факультет романо-германської філології >
Монографії РГФ >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/8058

Название: Українці: етнос і мова
Авторы: Таранець, Валентин Григорович
Ключевые слова: этногенез
історія української літературної мови
етнологія України
Дата публикации: 2013
Издатель: Нац. акад. держ. управління при Президентові України, Одеський регіональний ін-т держ. управління
Источник: Українці: етнос і мова / В. Г. Таранець . – Одеса.
Серия/номер: ;363 с.
Краткий осмотр (реферат): Проблема походження українців розглядається в світлі слов’янського етногенезу, що дає можливість звернутися до витоків давнього українського етносу та його мови. В основі нашого розгляду знаходиться концепція конвергенційного розвитку народів, згідно з якою праслов’яни, витворившись із індоєвропейської спільноти, являли собою первісно гетерогенну етномовну сукупність, яка на базі територіальної та язичницької близькості сформувалась у відносно єдиний етнос та надмову (койне), що постала у вигляді слов’янської прамови. Дослідження у сфері славістики підтвердили реальність зазначеної гіпотези (І. О. Бодуен де Куртене, Ф. де Соссюр, В. Порціг, Г. П. Півторак, М. О. Трубачов, Ю. Шевельов), розуміння якої може бути продовжено на час формування окремих слов’янських субетносів та мов. Саме з цих позицій розглянуто нами проблему походження українського народу та його мови, які сформувалися в період існування праслов’янських племен та діалектів і, консолідуючись на основі суміжної близькості та близькості віри, привели поступово до утворення нації та літературної мови. Таке розуміння еволюції «українства» підтверджується нашим дослідженням та попередніми результатами вивчення історії українського народу та його мови. До останніх необхідно уналежнити праці провідних вчених, з-поміж них це – С. Смаль-Стоцький, Є. Тимченко, І. Огієнко, Ю. Шевельов, Г. П. Півторак, В. М. Русанівський, В. Д. Баран.
Описание: Таранець, Валентин Григорович. Українці: етнос і мова / В. Г. Таранець . – Одеса : Нац. акад. держ. управління при Президентові України, Одеський регіональний ін-т держ. управління, 2013 . – 363 с. - Бібліогр.: с. 323-352 (271 назв.) .
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/8058
Располагается в коллекциях:Монографії РГФ

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Valentin_Taranets._Ukrainian_Ethnos_and.pdf6,04 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

п╞пҐпЄп╣п╨я│ я├п╦я┌п╦я─п╬п╡п╟пҐп╦я▐ DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь