DSpace О системе DSpace
україн русск eng
[Зарегистрироваться]
 

Repository at Odesa I.Mechnikov National University >
Економіко-правовий факультет >
Вісник Одеського національного університету: сер.: Правознавство >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/7014

Название: Public policy clause in private international law
Другие названия: Застереження про публічний порядок у міжнародному приватному праві
Оговорка о публичном порядке в международном частном праве
Авторы: Nahush, Olha M.
Нагуш, Ольга Миколаївна
Нагуш, Ольга Николаевна
Ключевые слова: ordre public
public policy
ordre public clause
public policy clause
публічний порядок
застереження про публічний порядок
Дата публикации: 2014
Издатель: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Источник: Вісник Одеського національного університету = Odesa National University Herald
Серия/номер: Правознавство;Т. 19, вип. 4(25).
Краткий осмотр (реферат): The article gives an overview of one of the mechanisms for the protection of ordre public which to prevent the devastating effects of foreign law on national public policy — a public policy clause. The analysis of nature and character of the wording of national norms of different countries shows that provisions aimed at protecting national public policy may be constructed differently. The world practice knows two concepts of clause of ordre public: positive and negative, and the negative concept of public policy clause is dominant in contemporary private international law.
Досі тривають намагання розкрити зміст поняття публічного порядку. Причина цьому — сама специфіка категорії публічного порядку. Категорія ця перш за все не правова, а соціальна, належна до категорій та понять системи внутрішньодержавних відносин. Тому, в кожному конкретному випадку вирішення питання про застосування іноземного права має проводитись з точки зору категорій саме цієї системи: як зачіпаються інтереси держави, який вплив здійснюється на ці інтереси, чи можна внаслідок такого впливу вивести систему з рівноваги та ін. Механізм захисних застережень, як спосіб унеможливити руйнівний вплив іноземного законодавства на національний публічний порядок, сьогодні добре відомий у міжнародному приватному праві. У статті дається огляд одного з них — застереження про публічний порядок. З аналізу природи та характеру формулювань національних норм різних держав видно, що положення, спрямовані на захист національного публічного порядку, можуть конструюватися по-різному. Світовій практиці відомі дві концепції застереження ordre public: позитивна та негативна; причому негативна концепція застереження про публічний порядок є домінуючою у сучасному міжнародному приватному праві. Застереження про публічний порядок у міжнародному приватному праві України дає можливість, з одного боку, захистити національний публічний порядок, а з іншого — реалізувати певні міжнародні приватноправові інтереси через встановлення зв’язків останніх з тією правовою системою, яка і виступає підґрунтям суб’єктивних прав та обов’язків.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/7014
Располагается в коллекциях:Вісник Одеського національного університету: сер.: Правознавство

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
84-90.pdf106,06 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

п╞пҐпЄп╣п╨я│ я├п╦я┌п╦я─п╬п╡п╟пҐп╦я▐ DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь