Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/5499
Title: Суд присяжних як гарантія забезпечення права особи на необхідну оборону
Authors: Орловський, Богдан Михайлович
Орловский, Богдан Михайлович
Orlovskyi, Bohdan M.
Citation: «Práva a slobody človeka a občana: mechanizmus ich implementácie a ochrany rôznych oblastiach práva», Medzinárodná vedecká konferencia
Issue Date: 2014
Publisher: Paneurôpska vysokâ skola
Keywords: необхідна оборона
перевищення меж необхідної оборони
суд присяжних
Series/Report no.: ;С. 158-161.
Abstract: Розбудова в України соціальної держави в рамках вступу до Європейського Союзу передбачає що людина, її життя та здоров’я, честь і гідність визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю і забезпечення їх захисту є одним із пріоритетних напрямків кримінально-правової політики української держави. В кримінальному праві України такий захист реалізується через право кожної особи на необхідну оборону від суспільно небезпечних посягань. В той же часу судовій практиці виникає багато спірних моментів з питань дотримання особою меж необхідної оборони, які пов’язані: 1) із тим, що судам першої інстанції властива обвинувальна установка для особи, що захищається в рамках необхідної оборони, яка склалася ще за часів СРСР [1, с. 87]; 2) із значною кількістю помилок, що робляться правоохоронними та судовими органами при розслідуванні та розгляді безпосередньо кримінальних справ з питань перевищення особою меж необхідної оборони. Тому в рамках цього постає питання про необхідність забезпечення гарантій ефективної реалізації права особи на необхідну оборону в кримінальному праві України.
Description: «Práva a slobody človeka a občana: mechanizmus ich implementácie a ochrany rôznych oblastiach práva» Medzinárodná vedecká konferencia (Bratislava, Slovenská republika,19-20 septembra 2014 r).- Bratislava: "Paneurôpska vysokâ skola".-2014.
URI: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/5499
Appears in Collections:Статті та доповіді ЕПФ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
158-161.pdf119.98 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.