Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/5219
Title: ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ’ЄКТА ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ. 140 КК УКРАЇНИ
Authors: Гринь, Оксана Дмитрівна
Гринь, Оксана Дмитриевна
Hryn, Oksana D.
Citation: Актуальні проблеми безпекознавства та правової науки в контексті сучасної соціально-економічної і адміністративно-правової реформи: зб. наук. праць Всеукр. наук.-практич. конф., Київ, 29 березня 2012 р.
Issue Date: 2012
Publisher: Вид-во Європейського ун-ту
Keywords: суб’єкт злочину
кримінальне право
ст. 140 КК України
Series/Report no.: ;С. 57-59
Abstract: У кримінальному праві під суб’єктом злочину розуміють фізичну осудну особу, яка вчинила злочин у віці, з якого відповідно до КК України може наставати кримінальна відповідальність. Спеціальними суб’єктами злочину в теорії кримінального права називаються суб’єкти, яким притаманні не тільки загальні якості всіх суб’єктів злочинів, а і додаткові якості, які притаманні лише певним особам. Існування в кримінальному праві поняття - спеціальний суб’єкт злочину, поряд з загальним суб’єктом злочину, обумовлений специфікою окремих видів злочинів, скоєння яких можливо тільки в зв’язку з певного діяльністю людей та виконанням покладених на них обов’язків. В діючому кримінальному законодавстві наявна значна кількість норм, які передбачають кримінальну відповідальність спеціальних суб’єктів. Виділення поняття спеціального суб’єкта пов’язано перш за все з тим, що на певне коло людей покладені обов’язки, і свідоме невиконання чи недобросовісне виконання яких, в ряді випадків, призводить до тяжких наслідків. Саме до таких норм і відноситься ст. 140 КК України.
Description: Актуальні проблеми безпекознавства та правової науки в контексті сучасної соціально-економічної і адміністративно-правової реформи: зб. наук. праць Всеукр. наук.-практич. конф., Київ, 29 березня 2012 р./Редкол.:О. І. Тимошенко та ін. - К.: Вид-во Європейського ун-ту, 2012.
URI: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/5219
Appears in Collections:Статті та доповіді ЕПФ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
57-59.pdf203.15 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.