Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/4479
Title: Особливості номінації в тексті молитви
Authors: Кравченко, Ніна Олександрівна
Смаглій, Валерія Михайлівна
Кравченко, Нина Александровна
Kravchenko, Nina O.
Citation: Міжнародна науково-практична конференція з питань методики викладання іноземної мови пам'яті професора В.Л. Скалкіна (7;2013;Одеса). Збірник наукових праць, 19-20 квітня, 2013р.
Issue Date: 2013
Publisher: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Keywords: cимволічне значення
номінант богослужіння
молитви
Series/Report no.: ;C. 226-230.
Abstract: Символічне значення слова прямо співвідноситься з поняттям екстралінгвістичного контексту, який «охоплює як словесну культуру народу, так і понятійну культуру, тобто різноманітні знання, відомі мовцям» [2:18]. Якщо спеціальне значення слова фіксується в словниковій дефініції, то символічне значення, як правило, не має кодифікації, інформацію про нього можна отримати лише спираючись на фонові знання, на перекази, «які містять у собі церковну істину, наскільки вона розкрита і викладена як керівництво для життя церкви» [1:89]. В.Я.Шабес визначає «фонові знання» як «фрагмент когнітивного компоненту, що безпосередньо взаємодіє з певною комунікативною одиницею в мово розумовій діяльності, але фактично не вираженій вербально» [5:13]. Лише в одиничних випадках символічне значення входить в дефініцію слова, наприклад: причащання «вино з розчиненими в ньому шматочками просвіри, що символізує Тіло і Дух Рятівника»; endyte «the second ЕО altar-cloth, representing Christ's robe of glory».
Description: Міжнародна науково-практична конференція з питань методики викладання іноземної мови пам'яті професора В.Л. Скалкіна (7;2013;Одеса). Збірник наукових праць, 19-20 квітня, 2013р. / Міжнародна науково-практична конференція з питань методики викладання іноземної мови пам'яті професора В.Л. Скалкіна (7;2013;Одеса) ; ОНУ ім. І.І. Мечникова, Фак. РГФ ; відп. ред.: С. В. Плотницька . –Одеський нац. ун-т.
URI: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/4479
Appears in Collections:Статті та доповіді РГФ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
226-230.pdf65.63 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.