Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/4375
Title: НОВИЙ ПОЧАТОК ПІСЛЯ 1945 року: З ІСТОРІЇ ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ЗАХІДНІЙ НІМЕЧЧИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ 40-х - 50-ті роки XX ст.
Authors: Барвінська, Поліна Іванівна
Citation: Вопросы германской истории : сборник научных статей
Issue Date: 2008
Publisher: Днепропетровский национальный универститет
Keywords: східноєвропейська історія
Series/Report no.: ;Вып. 35; С. 176-184.
Abstract: Східноєвропейські історичні дослідження у Федеративній Республіці Німеччині не залишались поза увагою радянських дослідників. Але в радянській історіографії цей напрямок досліджень розглядався, насамперед, як поле бою «холодної війни»1, а не наукова дискусія. Саме такий підхід програмував певну упередженість і схематизм в оцінках. Німецькомовні східноєвропейські дослідження, в тому числі й дослідження історії України, для більшої частини українських істориків залишаються невідомою країною, своєрідною «терра інкогніта». Радше можна констатувати факт часткового використання німецькомовних робіт деякими українськими істориками у дослідженнях з історії України, появи невеликої кількості рецензій на німецькомовні історичні праці із вказаної тематики, видання в перекладі декількох робіт в цій царині та публікації незначної кількості статей істориків з ФРН, Австрії в українських фахових журналах та збірках. Про такі питання, як процеси інституалізації, методологічні дискусії у царині східноєвропейських історичних досліджень у німецькомовних країнах у вітчизняній історіографії мова взагалі не ведеться, хоча цей досвід міг би послугуватись у становленні та організації в Україні досліджень зі всесвітньої історії
Description: Вопросы германской истории : сборник научных статей / Днепропетровский нац. ун-т . – Днепропетровск : Днепропетровский нац. ун-т,2008.
URI: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/4375
Appears in Collections:Статті та доповіді ФІФ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
176-184.pdf121.71 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.