Мультикультуралізм у ЄС: теорія та практика

Ескіз недоступний
Дата
2022
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова
Анотація
Глобалізаційні процеси сприяли масовій міграції та перетворенню більшості держав на поліетнічні. Особливо привабливими для іммігрантів є держави Північної Америки та Західної Європи. Але зважаючи на той факт, що іммігранти переважно прибувають з країн Африки, Близького Сходу та Азії, формуються «мозаїчні» спільноти, що суттєво відмінюються за етнічними, релігійними та культурними характеристиками. Крім того, низький рівень освіти та економічного статку призводить до конфліктів та соціальної нестабільності, найтрагічнішими проявами яких стали погроми, теракти та вбивства в різних європейських країнах. Соціальні конфлікти на релігійному та етнічному грунті посилилися навіть в країнах, які традиційно вважалися успішними в політиці асиміляції та інтеграції меншин. У підсумку це призвело до активного обговорення мультикультуралізму як моделі, яка замінила політику асиміляції. Серед науковців не має єдиного підходу до оцінки мультикультуралізму – позитивної чи негативної, що обумовлює наукову актуальність даного дипломного дослідження.
Опис
Ключові слова
291 міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, мультикультуралізм, міграція, система міжнародних відносин, імміграція
Бібліографічний опис
Коноваленко, О. О. Мультикультуралізм у ЄС: теорія та практика = Multiculturalism in the EU: theory and practice : кваліфікаційна робота магістра / О. О. Коноваленко. – Одеса, 2022. – 67 с.
DOI
ORCID:
УДК