Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/30275
Title: Сучасні методи пробопідготовки речовин та матеріалів до аналізу : методичні вказівки для студентів третього (освітньо-наукового) рівня (PhD) вищої освіти спеціальності 102 «Хімія»
Authors: Чеботарьов, Олександр Миколайович
Чеботарёв, Александр Николаевич
Chebotaryov, Aleksandr N.
Гузенко, Олена Михайлівна
Гузенко, Елена Михайловна
Guzenko, Olena M.
Снігур, Денис Васильович
Снигур, Денис Васильевич
Snigur, Denys V.
Citation: Сучасні методи пробопідготовки речовин та матеріалів до аналізу : методичні вказівки для студентів третього (освітньо- наукового) рівня (PhD) вищої освіти спеціальності 102 «Хімія» / О. М. Чеботарьов, О. М. Гузенко, Д. В. Снігур. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2020. – 40 с. : табл., рис.
Issue Date: 2020
Keywords: аналіз об’єктів природного середовища
основні етапи аналізу
пробовiдбiр
пробопідготовка
природні води
техніка відбору води
відбір проб повітря
відбір проб ґрунтів та донних відкладень
Abstract: Пробовідбір і пробопідготовка є основою сучасної аналітичної хімії. Первинна мета, якою необхідно керуватися при дослідженні речовин - тих, що оточують людину, і тих, які вона використовує в тій чи іншій формі в життєдіяльності, - полягає у всебічному вивченні властивостей речовин і матеріалів. Властивості матеріалів визначаються їх складом, причому з огляду на як основні компоненти, так і на домішки. Більш того, часто властивості матеріалів залежать від розподілу домішок або компонентів за об’ємом речовини (матеріалу). Якщо хімік-аналітик не враховує ці труднощі при пробовідборі, то ймовірність отримати задовільні результати зводиться нанівець. Перш ніж приступити безпосередньо до пробо відбору та пробопідготовки зразка, хіміку необхідно чітко сформулювати мету аналізу. Наприклад, слід відповісти на такі питання: • Що слід проаналізувати? Іншими словами, що являє собою об'єкт аналізу? У найпростішому випадку це може бать індивідуальна хімічна сполука, будову якої необхідно встановити. Однак, якщо мова йде про більш складний зразок - промисловий матеріал, ґрунт, повітря, харчові продукти - необхідно перш за все вирішити, як провести відбір проби і як забезпечити її показність. • Яку інформацію слід отримати в результаті аналізу? Чи потрібно встановити склад зразка в цілому або будову його поверхні? Чи слід проводити повний аналіз зразка або можна обмежитися визначенням домішок? Від цих факторів також залежить вибір методів відбору проби і її розкриття.
URI: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/30275
Other Identifiers: УДК 542.1:542.2:54-41
Appears in Collections:Підручники, навчальні посібники та інші науково- та навчально-методичні праці ФХФ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
sample_preparation.pdf297.32 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.