Вивчити взаємодію між природою і людським суспільством у ДФ Північно-Західному Причорномор’ї протягом пізнього плейстоцену і голоцену

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2017
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
Проект сфокусован на взаємодії між природою і людським суспільством у Північно-Західному Причорномор’ї [ПЗПЧ] протягом пізнього плейстоцену і голоцену. Метою науково-дослідної роботи є обґрунтування зв'язку між природними процесами та адаптацією до них населення в ПЗПЧ за останні 25-30 тисяч років. Робоча гіпотеза полягає в тому, що коливання рівня моря і міграція берегової лінії ПЗGЧ були зумовлені коливаннями клімату в значно більшій мірі, ніж тектонікою. Це привело до того, що величезні площі сучасного шельфу Чорного моря, які були оголені при рівні моря нижче сучасного як мінімум на 100 м і заселені стародавніми людьми, були поступово затопленими середземноморськими водами на початку голоцену. Це спричинило перебудову системи розселення, господарської діяльності, культури та побуту населення прилеглих територій.
Опис
Ключові слова
природний процес, адаптація, коливання рівня моря, берегова лінія
Бібліографічний опис
«Соціум і науки про Землю» : тези доповід. міжнар. наук.-практ. конф. (Запоріжжя, 21 – 23 верес. 2017 р.). – Запоріжжя, 2017.
DOI
ORCID:
УДК