Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/29263
Title: Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи студентів з дисциплін «Основи охорони праці» і «Охорона праці в галузі». Частина 2. Розслідування нещасних випадків
Authors: Гвоздій, Свiтлана Петрiвна
Гвоздий, Светлана Петровна
Hvozdii, Svitlana P.
Стенпковська, Галина Іванівна
Шапкіна, Тетяна Іванівна
Глінська, Людмила Яківна
Citation: Методичні вказівки до практичних занять та самостійної роботи студентів з дисциплін «Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі» / Гвоздій С.П., Стенпковська Г.І., Шапкіна Т.І., Глінська Л.І. – У 2-х частинах. – Частина 2. Розслідування нещасних випадків. – Одеса: Видавництво Одеській національний університет, 2011.– 32 с.
Issue Date: 2011
Publisher: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Keywords: розслідування нещасних випадків
розслідування і облік хронічних захворювань і отруєнь на виробництві
підвищення рівня безпеки виробничого середовища
соціальний захист потерпілих
нещасний випадок
Series/Report no.: ;Ч. 2.
Abstract: Розслідування нещасних випадків, розслідування і облік хронічних захворювань і отруєнь на виробництві проводять з метою встановлення обставин та причин, що зумовили їхнє виникнення. За результатами розслідування нещасних випадків розробляють заходи щодо запобігання подібним випадкам у майбутньому зокрема, та підвищення рівня безпеки виробничого середовища загалом, а також вирішують питання соціального захисту потерпілих. Нещасний випадок – це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого чинника чи середовища, що стались під час виконання ним трудових обов’язків, в наслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю або настала смерть. Відповідно до Закону України «Про охорону праці» роботодавець має організувати розслідування та вести облік нещасних випадків та професійних захворювань. Розслідування нещасних випадків проводять згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1112 та постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. N 1232 «Про деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Дія цих документів поширюється на власників підприємств або уповноважених ними органів та осіб, які відповідно до законодавства уклали з роботодавцем трудовий договір (контракт), або фактично були допущені до роботи в інтересах підприємства (далі - працівників), а також на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно. «Частина 2. Розслідування нещасних випадків» є логічним завершенням методичних вказівок до практичних занять та самостійної роботи студентів з дисциплін «Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі». Зразки документів, включені до методичних вказівок, необхідні для проведення своєчасного розслідування нещасних випадків, професійних захворювань, повідомлення про наслідки нещасних випадків на виробництві та поза виробництвом. Методичні вказівки призначені для студентів усіх спеціальностей та факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова, а також для керівників різних закладів та установ, фахівців з охорони праці та майбутніх робітників різних галузей виробництва.
URI: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/29263
Appears in Collections:Підручники, навчальні посібники та інші науково- та навчально-методичні праці БФ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
7. Гвоздій, Стенпковська ч.2.pdf613.42 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.