Транскордоння: простір соціального порядку і політичної дії

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2019
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Анотація
У монографії розглядаються феноменальні особливості транскордоння як системи соціально-політичних відносин, сформованої внаслідок процесів реструктуризації та перемасштабування територіально-політичних систем під впливом тенденції глокалізації та нових політик національних держав щодо периферійних та прикордонних просторів. Неформальні соціально- політичні практики локальних спільнот, як нових суб’єктів глобального простору, підживлюють соціально-політичні кліважі транскордоння. У роботі досліджується процес переосмислення територіального принципу організації соціально-політичних систем через поняття локальності, мережевості, регіоналізму, багаторівневості, а також у зв’язку з сучасним застосуванням технологій критичної геополітики в контексті нових якостей суспільного простору. Представлено моделі та форми організації прикордонних просторів у практиках сучасних національних держав, в постімперських геополітичних стратегіях і в програмах розвитку мережевих соціокультурних діаспорних систем. Книга розрахована на спеціалістів у сфері політології та політичної антропології, які цікавляться проблемами світового та регіонального розвитку.
Опис
Ключові слова
методи акторно-мережевої теорії, методи ірредукціонізму, методи гетерогенності, методи критичної геополітики, транскордоння, соціально-політичні відносини, система, інституалізація, регіональний порядок, інституціональна еластичність, політичний простір, соціальні норми, публічні відносини, культурна ідентичність
Бібліографічний опис
Коч С. В., Транскордоння: простір соціального порядку і політичної дії : монографія / С. В. Коч. – Одеса : Фенікс, 2019. – 357 с.
DOI
ORCID:
УДК