Від міфу до казки: трансформація у слов’янській культурі

Ескіз
Дата
2019
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Слов'янська міфологія як уявлення древніх слов'ян про навколишній світ є однією зі складових культурної спадщини нації. Як і всі давні люди, наші предки-слов'яни намагалися зрозуміти, як влаштований світ, і осмислити своє місце в ньому. З прийняттям християнства на Русі слов'янські боги поступово припиняють своє існування. Однак особливості слов'янської міфології знайшли відображення в суспільному житті і в художній культурі. Міфологічні сюжети і образи займають значне місце не тільки в усній народній традиції, але і в творах письменників і поетів, музикантів і художників на різних історичних етапах розвитку культури. Не маючи уявлення про давньоруське язичництво, важко зрозуміти давньоруські пам'ятки літератури і мистецтва, російську народну творчість в різних його проявах (вишивка, різьблення по дереву, ігри, пісні та ін.).
Опис
Ключові слова
034 культурологія, міф і казка в сучасному культурологічному осмисленні, особливості джерельної бази в дослідженнях слов'янського язичництва, трансформація образів слов'янської міфології в художній культурі, міф, казка
Бібліографічний опис
Лабунська, В. О. Від міфу до казки: трансформація у слов'янській культурі : дипломна робота магістра / В. О. Лабунська. – Одеса, 2019. – 92 с.
DOI
ORCID:
УДК