Черняхівський могильник Біленьке: біоархеологічний аспект

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2019
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Актуальність даної роботи полягає у вивченні антропологічного складу населення черняхівської культури, що є важливою ланкою при дослідженні історичних процесів, що мали місце на теренах України. Черняхівська культура є одним із найбільш яскравих явищ в історії нашої держави I тис. н. е. Вона досліджується вже біля ста років, але питання її формування, генезису, антропологічного складу населення та його подальшого розвитку залишаються дискусійними. Сучасний стан антропологічної науки зумовлює розвиток нових напрямків та підходів у вивченні археологічних пам’яток. Уже стала нормою археологічна реконструкція, яка відтворює життя та побут давніх народів. Та на жаль, біоархеологічна реконструкція, яка могла б суттєво допомогти в комплексному дослідженні пам’яткок, не так поширена. Науковці переважно обмежуються антропологічними звітами, що включають статево-вікову та етнічну діагностику, у кращому випадку до них додається інформація про антропометричні дані.
Опис
Ключові слова
032 історія та археологія, краніологічна серія із могильника Біленьке, статево-вікова атрибуція, Одонтологічні дослідження, краніометричні дослідження, біоархеологічна реконструкція, Черняхівський могильник Біленьке
Бібліографічний опис
Штогрін, В. В. Черняхівський могильник Біленьке: біоархеологічний аспект : дипломна робота магістра / В. В. Штогрін. – Одеса, 2019. – 106 с.
DOI
ORCID:
УДК