Готи Північного Причорномор’я: семантика власних імен, етнонімів та топонімів

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2018
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Пізньоримський час можна назвати окремим періодом в історії давньої України. В даний період, готи не просто брали активну участь в бурхливих подіях пізньої античності; вони зазнавали впливу сусідніх племен і у свою чергу впливали на них самі, і відіграли не останню роль у Великому переселенні народів, історії Римської імперії та становленні епохи раннього Середньовіччя. Втім, навіть сьогодні ми напрочуд погано знаємо їх походження, не маємо чіткої картини їх етногенезу; досі готи як історичне явище, і майже всі окремі аспекти цього явища, викликають сумніви, суперечки, уникають чіткого визначення та неміцно лягають на загальне полотно європейської історії. Особливо це стосується їх історії стародавньої, фактично, так би мовити, їх доісторії – буття на балтійському березі, переселення та розвитку власної державності на території Північного Причорномор’я. Постаті, унікальні поняття, події – ними переповнені римська, грецька, фракійська історія – у готській історії цього періоду їх майже нема; вони існують на рівні побіжних згадок у поодиноких авторів та гіпотез новітніх дослідників.
Опис
Ключові слова
032 історія та археологія, готська історія, Готська ономастика Північного причорномор’я, історії давньої України, пізньоримський час, особливості глосарія готів
Бібліографічний опис
Воротнюк, Ю. Ф. Готи Північного Причорномор’я: семантика власних імен, етнонімів та топонімів : дипломна робота магістра / Ю. Ф. Воротнюк. – Одеса, 2018. – 98 с.
DOI
ORCID:
УДК