Німецько-польське примирення та проблеми підготовки підручників з історії в останній третині ХХ – на початку ХХІ ст.

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2018
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Процес примирення між Польщею та Німеччиною, після Другої світової війни, став можливим головним чином завдяки змінам, які відбувалися в німецькому суспільстві. Відповідальні політичні сили в Німеччині працювали одночасно над подоланням нацистського минулого і налагодженням відносин з усіма сусідами на Сході і Заході. Щоб боротися з наслідками колективної пам’яті, яка відбивала спотворений і негативний образ іншого, було створено комісії істориків у Європі, здебільшого після Другої світової війни. Бажання виробити спільне бачення історії з різних аспектів було важливим для розуміння необхідності створення спільних комісій. А їх робота є результатом примирення. Так, в процесі примирення, та за прикладом франко-німецької історичної комісії, між Німеччиною та Польшею було створено німецько-польську комісію з підручників.
Опис
Ключові слова
032 історія та археологія, шляхи до нормалізації двосторонніх відносин між ФРН та ПНР, німецько-польська комісія з підручників, проблеми підготовки підручників з історії на початку XXI ст.
Бібліографічний опис
Заяць, В. В. Німецько-польське примирення та проблеми підготовки підручників з історії в останній третині ХХ – на початку ХХІ ст. : дипломна робота магістра / В. В. Заяць. – Одеса, 2018. – 88 с.
DOI
ORCID:
УДК