Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/25653
Назва: Тарас Шевченко і скандинавські літератури
Автори: Саєнко, Валентина Павлівна
Саенко, Валентина Павловна
Saienko, Valentyna P.
Бібліографічний опис: Т. Г. Шевченко і загальнолюдські ідеали : тези доп. та повідомл. Обл. міжвуз. наук.-теорет. конф., присвяч. 175-річчю від дня народж. Т. Г. Шевченка (Одеса, 19–21 квіт. 1989 р.). – Одеса, 1989.
Дата публікації: 1989
Ключові слова: Тарас Шевченко
митець планетарної слави
проблеми слов’янського світу
художній феномен українського митця в Скандинавії
Серія/номер: ;Ч. 1.
Короткий огляд (реферат): Універсальна думка про належність національного генія всьому людству висвічує яскравими гранями, коли мова йде про Тараса Шевченка, що став втіленням духовної енергії не лише рідного народу, але й митцем планетарної слави. І вже цілісність світу, багатство його різномовних культур як надбання руху цивілізацій були б порушені без органічного представництва українського народу в особі його воістину народного поета. Історія сприйняття Т. Шевченка в різних країнах, входження його творчого досвіду в інонаціональну свідомість ще не написана і не викладена в систематизованому порядку, але конкретні факти процесу рецепції дають чимало поживи для розуміння культурного буття народів як безперервного взаємоспілкування і взаємообміну духовними цінностями. Шляхи його на карті історії і географії—це вибагливе плетиво, на якому гаптуються і відкладаються впродовж віків візерунки часто несполучувані, контрасні за своєю природою, дивуючи народи вогнем знань один про одного і про загальнолюдські неперебутні вартості.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/25653
Розташовується у зібраннях:Статті та доповіді ФФ

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
121_125.pdf216.86 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.