Ментальність історичних епох (історіографія проблеми)

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2019
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
У історичній хронології феномен людини вибудовується в тріаду - архаїки, історії і сучасності. Кожній історичній епосі відповідає особливий спосіб виробництва матеріальних благ, в кожній діє основний соціологічний закон: спосіб виробництва визначає кінець кінцем здоров'я населення. У кожній складаються особливі уявлення про світ і про своє місце у світі, визначаються вчинки і поведінка людей. І, зрештою, в кожній формується своя психологічна матриця. Вивчення психологічної матриці, ментальності історичних епох продовжує залишатися актуальним упродовж тривалого часу, є предметом наукового і соціального інтересу, одній з фундаментальних в історії, соціології, антропології, психології. Сьогодні в кожній країні існують різні критерії вивчення цього концепту і різні методи його дослідження, що формуються на протязі, як мінімум, останніх двохсот років.
Опис
Ключові слова
феномен людини, психологічна матриця, принцип історизму, особливості світосприйняття різних народів, Рене Декарт, Шарль Монтеск’є, Жюль Мишле
Бібліографічний опис
Гендерна конструкція соціуму : історія і сучасність : збірник матеріалів всеукраїнської науково-практичної конференції / (Одеса, 15-16 травня 2019 р.) – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2019.
DOI
ORCID:
УДК