Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/24216
Название: Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони
Авторы: Яцюк, А. Р.
Чуваков, Олег Анатолійович
Chuvakov, Oleh A.
Чуваков, Олег Анатольевич
Yatsiuk, A, R.
Библиографическое описание: Збірник тез доповідей студентів, аспірантів та здобувачів – учасників 75-ї звітної конференції Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Секція економічних і правових наук (24-26 квітня 2019 р., м. Одеса) / ред.кол.; відп. ред. А. В. Смітюх. – Одеса : Фенікс, 2019.
Дата публикации: 2019
Ключевые слова: право людини захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань
поняття необхідна оборона
кримінальна відповідальность
умови правомірності
поняття перевищення меж необхідної оборони, що призводить до тяжких наслідків
Краткий осмотр (реферат): Ч. 3 ст. 27 Конституції України закріплює право людини захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань [1, ст. 27]. Вказане право є природнім і невідчужуваним, абсолютним правом людини. Тобто всі інші особи не мають права перешкоджати громадянину в законному здійснені цього права. В Кримінальному кодексі України (далі – КК України), в ст. 36 закріплюється поняття необхідна оборона, це дії, вчиненні з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони [2, ст. 36]. Необхідна оборона виключає злочинність діяння, тобто особа, яка її застосовує не притягується до кримінальної відповідальності. Підставу і ознаки необхідної оборони в кримінально-правовій літературі прийнято називати умовами правомірності. Але наряду з цим існує поняття перевищення меж необхідної оборони, що призводить до тяжких наслідків.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.onu.edu.ua:8080/handle/123456789/24216
Располагается в коллекциях:Статті та доповіді ЕПФ

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
67-69.pdf276.16 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.