Федералізм Європейського Союзу

Ескіз недоступний
Дата
2015
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Події, які розгорнулися в Європі після 1945 року, стали причиною виникнення цілого покоління вчених, зацікавлених у вивченні динаміки інтеграційних процесів. Поступове поглиблення інтеграційних процесів та розширення кількості держав-членів Європейських Співтовариств сприяли актуалізації питань щодо правової та політичної природи Співтовариств та майбутнього європейської інтеграції. Із прийняттям Маастрихтського договору (Договір про ЄС), який започаткував Європейський Союз у 1992 році, дискусія щодо сутності Союзу та його ролі в міжнародних відносинах отримала новий імпульс. Значний вплив на вивчення політичного устрою у ЄС справило прийняття проекту Конституції для ЄС та його широке обговорення у державах-членах. Наразі, актуальність дослідження федеративних рис у політичній системі ЄС зумовлена, в першу чергу, набуттям чинності Лісабонським договором про внесення змін до Договору про ЄС та Договору про створення Європейських Співтовариств 1954 року. Серед новел, передбачених Договором, які мають неабияке значення для дискурсу щодо стану та майбутнього євроінтеграції в рамках Союзу, необхідно виокремити демократизацію об‟єднання, ряд змін в галузі інституційного балансу, нове розмежування компетенцій між Союзом та державами-членами, а також набуття Союзом міжнародної правосуб‟єктності.
Опис
Ключові слова
8.03040101 правознавство, концептуальні основи федералізму, характеристика федералізму, визначення правової природи ЄС, вступ, вихід та виключення з Союзу, взаємні обов'язки Союзу та держав-членів
Бібліографічний опис
Рабінович М. Л. Федералізм Європейського Союзу : дипломна робота / М. Л. Рабінович; наук. керiвник: М. Саракуца; ОНУ ім. І.І. Мечникова, ЕПФ, Каф. конституційного права та правосуддя. – Одеса, 2015. – 122 с.
DOI
ORCID:
УДК