Розрахунок прецесії за допомогою таблиць

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2011
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Сонце рухається вздовж екліптики і повертається до точки весняного рівнодення за 365,2422 середніх сонячних діб. Це — тропічний рік. Він менший зоряного року, який визначається поверненням Сонця в його видимому русі по небосхилу до того ж самого розташування відносно зірок. Зоряний рік складає 365,2564^. Це відбувається тому, що точка весняного рівнодення дуже повільно рухається вздовж екліптики назустріч Сонцю, тобто зі сходу на захід. Це явище, відкрите Гіппархом, носить назву прецесія або випередження рівнодень. Прецесія пояснюється наступним чином. Якщо б Земля мала форму кулі, що складається з однорідних сферичних шарів однакової густини, і була б абсолютно твердим тілом, то, згідно законам механіки, напрямок осі обертання Землі та період її обертання залишались би незмінними на протязі будь-якого проміжку часу.
Документ знаходиться лише в закритому доступі. Доступ до документу тільки на теріторії НБ ОНУ ім. І. І. Мечнікова. Для перегляду натиснить посилання, приведене нижче
Опис
Ключові слова
Сонце, тропічний рік, Зоряний рік, обертання Землі
Бібліографічний опис
Розрахунок прецесії за допомогою таблиць : методичні вказівки для студ. фіз. ф-ту спец. "Астрономія" / Г. О. Гарбузов, Б. О. Мурніков, Т. І. Кабанова. – Одеса : Астропринт, 2011. – 20 с.
DOI
ORCID:
УДК
URI