Методологічні принципи та методична схема геопланування регіонів

Анотація
Активізація планування територій в регіонах України та нове законодавство з цих питань вимагає переосмислення теоретико-методологічної бази планувальної діяльності в межах територій різних масштабів та рангів. У складі сучасної суспільної географії ї сформувався новий конструктивний напрямок, який ми називаємо геоплануванням. Під геоплануванням ми розуміємо: 1) синтетичний конструктивно-прикладний науковий напрям, що вивчає планувальну організацію суспільно-просторових комплексів, методи її розробки і оптимізації; 2) науково обґрунтований системний процес раціональної територіальної організації суспільства шляхом розробки і впровадження планів територіального розвитку. 3) управлінську технологію регулювання використання територій, створення та підтримання повноцінного життєвого середовища з метою забезпечення збалансованого регіонального розвитку і підвищення якості життя населення.
Опис
Ключові слова
геопланування, планування територій, геопланування природного середовища, понятійно-концептуальна схема, екістичне планування, геопросторове розміщення господарства
Бібліографічний опис
Регіональні проблеми України: Географічний аналіз та пошук шляхів вирішення. Зб. наук. праць. – Херсон: ПП Вишемирський, 2011.
DOI
ORCID:
УДК