Денуклеаризація України та роль США у прийнятті Україною рішення про ядерне роззброєння (1991-1992): аналіз американської політичної думки

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2016
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
Номер ISSN
Номер E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
1 грудня 1991 р. за результатами загальнореспубліканського референдуму Українська Радянська Соціалістична Республіка, яка входила до складу СРСР, фактично припинила своє існування. На її місці постала незалежна держава – Україна. Практично відразу ж після здобуття незалежності перед новим учасником міжнародного співтовариства націй постала проблема ядерної зброї, яка знаходилася на її території. Усього на 1 грудня 1991 р. в Україні знаходилося більш 4000 ядерних боєприпасів, у тому числі 1656 стратегічних . Такий величезний ядерний арсенал у руках тільки що створеної держави не міг не стривожити світове співтовариство, бо це створювало ряд реальних загроз режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Аж до свого повного вирішення, питання української ядерної зброї опинилося в центрі уваги аналітиків багатьох країн, у тому числі й США.
Опис
Ключові слова
Україна, США, ядерне роззброєння, денуклеаризація
Бібліографічний опис
Міжнародні відносини та політика держав в умовах глобальних трансформацій: аналіз сучасної політичної думки . – Одеса : Одеський нац. ун-т, 2016.
DOI
ORCID:
УДК