Джерела та семантика новіших запозичень в українській мові
Ескіз недоступний
Дата
2017
Науковий керівник
Укладач
Редактор
Назва журналу
ISSN
E-ISSN
Назва тому
Видавець
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація
Об’єктом нашого дослідження стали майже 200 лексичних одиниць – новітні запозичення, виявлені в обстежених текстах, та слова, утворені від новітніх запозичень уже в українській мові. Предметом дослідження стали етимологія та семантика цих слів, а також їхні граматичні та орфографічні особливості.
Поставивши за мету проаналізувати особливості новітніх запозичень, що вживаються в мові сучасних українськомовних ЗМІ, ми повинні були розв’язати низку завдань.
1)Розглянути типи запозичень та їх класифікації, які виділяються в сучасній лінгвістиці.
2)Описати семантику кожного слова, підданого аналізу.
3) Встановити походження кожного слова, підданого аналізу – мову-джерело, з якої це запозичення походить, та значення слова у мові-джерелі; щодо слів, утворених від запозичень в українській мові, встановити мотивуюче слово та спосіб творення.
4) Описати граматичні особливості досліджуваних одиниць: належність їх до певної частини мови, наявність граматичного освоєння чи його відсутність.
5) Виявити слова, що мають різні варіанти вимови та написання, пояснити причини такої варіантності та дати рекомендації стосовно коректності того чи іншого варіанту.
При аналізі матеріалу використовувалися такі методи і прийоми дослідження, як аналіз семантики слова, етимологічний аналіз, словотвірний аналіз, прийом кількісних підрахунків.
Опис
Ключові слова
6.020303 філологія, джерело, семантика, запозичення, українська мова, лексема, етимологія
Бібліографічний опис
Зеркалова, О. О. Джерела та семантика новіших запозичень в українській мові = The sources and semantics of the newest borrowings in Ukrainian language : дипломна робота бакалавра / О. О. Зеркалова ; наук. кер. Е. Е. Мінкевич ; ОНУ ім. І.І. Мечникова, Філол. ф-т, Каф. загального та слов'янського мовознавства . – Одеса, 2017 . – 63 с.