Електронний архів-репозитарій
Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

ISSN:2310-7731

Вітаємо на цифровій платформі elONUar, що забезпечує накопичення, систематизацію, обробку, зберігання та надання у відкритий доступ електронних версій наукових, науково-дослідних, навчально-методичних праць та кваліфікаційних робіт наукових та науково-педагогічних співробітників, аспірантів та студентів Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, а також електронних версій університетських друкованих видань.


Супровід та підтримка здійснюються Науковою бібліотекою університету

Нові матеріали для розміщення надсилайте на e-mail dspace@onu.edu.ua

 

Фонди

Виберіть фонд, щоб переглянути його зібрання.

Нові надходження

Документ
Журналістика викритих даних до та після повномасштабного вторгнення
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Янак, Христина Олександрівна
Журналістика відкритих даних є важливим інструментом сучасної медіаіндустрії, оскільки вона забезпечує прозорість, підзвітність та інформованість суспільства. Використання відкритих даних у журналістиці дозволяє проводити глибокі, засновані на фактах розслідування, що спрямовані на підвищення громадської свідомості, а також здійснювати контроль над діяльністю державних установ, бізнесу та інших інституцій. Завдяки цим практикам, журналістика стає потужним механізмом для виявлення корупції, зловживань та інших проблем, що турбують суспільство.
Документ
Комунікаційний потенціал журналістики рішень в проблемно-тематичній сфері краси та моди
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Шекер’янц, Віктор Юрійович
ХХІ століття по-різному осмислюється та визначається науковцями, – і як постнекласична парадигма, і як інформаціональне суспільство, і суспільство знання, і постгуманітарна ера тощо. Серед інших визначень широко використовуються так, що видаються нам актуальними, з огляду на проблематику нашого дослідження. Йдеться про поняття «культура споживання» та «цивілізація послуг». Вони по-різному описують зміст сучасного етапу розвитку людської культури, однак вбачають у нинішній цивілізації суттєву залежність від індустрій, що виробляють блага, пов’язані з категоріями краси, зовнішньої привабливості, моди тощо.
Документ
Вступна кампанія в умовах війни: проблеми та перспективи (серія журналістських матеріалів)
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Шаповалов, Владислав Володимирович
Сьогодні для багатьох українців слово «війнa» стало не лише терміном який можна зустріти на сторінках тлумачного словника. Сьогодні для українців це справжня реальність, в якій ми вимушені існувати та жити далі. Всіх зачепила війна, незалежно від віку людини, її статі, віросповідання чи сексуальної орієнтації. Незважаючи на всі складності та страхи, люди продовжують жити. Продовжують навчатись, працювати, будувати плани на майбутнє. Навіть якщо зараз здається планування неможливим, через постійну невідомість та почуття небезпеки. Багатьом українцям війна відкрила очі. Вона змусила переосмислити свої погляди щодо країни агресора, її культури та багаторічної пропаганди, з якою зараз ми боремось в інформаційному просторі.
Документ
Волонтерська діяльність Православної Церкви України в умовах російсько-української війни
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Чабанюк, Валерія Вадимівна
Волонтерство – це добровільна, безкорислива діяльність, спрямована на допомогу іншим людям або вирішення соціальних проблем. Волонтери надають свій час, ресурси, знання та зусилля для підтримки нужденних, розвитку суспільних проектів, покращення умов життя в громадах. Волонтерство є важливим елементом громадянського суспільства, адже допомагає розвивати почуття відповідальності, солідарності та співпраці [1]. Волонтерська діяльність у сучасному світі є важливим елементом громадянського суспільства, адже допомагає розвивати почуття відповідальності, солідарності та співпраці.
Документ
Екологічна політика України в умовах війни
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Ульянов, Максим Євгенович
Екологічна ситуація нашої країни з початком війни зазнала великих змін. Під постійним тиском опинились не лише люди, а й рослини, тварини, птахи та навіть земля. Враховуючи масштаби протистояння, ще не одне покоління буде виправляти те, від чого ми страждаємо вже сьогодні.
Документ
Соціальні проблеми Чорноморська як портового міста у реаліях сьогодення
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Слонкіна, Аліса Вадимівна
Чорноморськ як i iнші мiста України з початком повнoмасштабної вiйни стикнувся з рiзними проблемами, у тому числi iз соцiальними. Криза вдарила по багатьом аспектам серед яких малий та великий бiзнес, культура, лiкувально-оздоровчi комплекси, побутове обслуговування, житлово-комунальне господорство. Загалом нестабiльнiсть вiдчули усi сфери, повязанi iз наданням рiзноманітних духовних та матерiальних пoслуг для населення. Проблеми не оминули i «Морський торгівельний порт “Чорноморськ”» (МТП), що не могло не вплинути на життєдiяльнiсть та розвиток самого мiста.
Документ
Публічні виступи державних посадовців України після 24 лютого 2022 р. : аналіз риторичних практик
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Семенова, Євгенія Едуардівна
Вже традиційним є розуміння слова як таланту, який даровано людині для того, щоб реалізовувати свої творчі здібності. За допомогою слова людина передає свій досвід, виражає свої емоції, впливає, рятує, лікує, хоча іноді і, навпаки, викликає страждання. Слово має велику силу. Особливо роль слова посилюється в часи, коли в життя окремої людини або усього людства втручаються сили руйнації, такі часи, як війна. Людина потребує у контакті з іншими, у діалозі, а також у тому, щоб розуміти стан обставин, орієнтуватися у ситуації, уявляти собі, що відбувається і у якому напряму рухається світ. Тому у часи війни посилюється роль тих, хто володіє словом, може впливати на суспільство. У першу чергу – журналістів, політиків. Війна – це такий час і такий стан, коли особливо актуальним є співпраця держави і суспільства, а також журналістики як посередника між ними. Тому одним із головних завдань держави у її взаєминах із суспільством є забезпечення доступу до інформації, а обов’язком журналістів – об’єктивне и конструктивне висвітлення цієї інформації.
Документ
Комунікація в соціальних мережах та тривожність особистості в умовах війни в Україні
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Чумаченко, Тетяна Іванівна
Актуальність дослідження теми комунікації в соціальних мережах і тривожності особистості в умовах війни в Україні є надзвичайно високою. Війна, яка триває вже кілька років, стала великим викликом для народу України. Тривожність, страх, відчуття безвихідності— це ті емоції, які пере- живають мільйони людей, які стикаються з наслідками конфлікту. У цих умо- вах соціальні мережі виявилися важливим інструментом, який відіграє важ- ливу роль у житті людей.
Документ
Стосунки зі ЗМІ місцевої влади: одеський досвід
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Радєва, Крістіна Миколаївна
Попри те, що завдяки швидкому розвитку цифрових технологій комунікації сучасна людина стала частиною глобального інформаційного простору, вона залишається міцно вплетеною в конкретні часово-просторові координати. Ми активно цікавимося подіями, які відбуваються далеко від нас і з людьми, яких особисто не знаємо, але все одно не можемо оминути свого безпосереднього оточення, адже воно впливає на наше повсякденне життя. Те, що відбувається в місті чи регіоні, де ми живемо, працюємо, відпочиваємо, навчаємось, лікуємось, і де отримуємо соціальні послуги, безпосередньо стосується нас, через що має нас цікавити та хвилювати. Хоча наше життя у регіоні розгортається у безпосередній близькості, щільно оточуючи нас, а широкі особисті контакти дозволяють дізнаватися про події з перших вуст – від свідків чи учасників, основне джерело актуальної інформації про регіональне життя – це все ж засоби масової інформації та журналісти. Як саме вони репрезентують регіональні справи, події, проблеми, явища та як формують наше уявлення про життя місцевої громади – це питання важливе і з соціальної точки зору, і з професійної, соціальнокомунікаційної, адже сучасна людина сприймає світ крізь призму медіа, їхніми очима та в їхніх тлумаченнях.
Документ
Взаємозв'язок між складовими психічного здоров'я та життєтворчих ресурсів особистості
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Чорнобикіна, Наталя Володимирівна
Проблема психічного здоров'я стає дедалі актуальнішою в сучасному суспільстві, оскільки зростаючий темп життя, вплив соціальних, економічних та технологічних змін викликають збільшення кількості стресових ситуацій. Психічне здоров’я є не лише основою гармонійної особистості, а й одним з головних чинників, що визначають успішність адаптації до життєвих викликів. Вивчення психічного благополуччя як комплексного явища, що включає когнітивні, емоційні та поведінкові аспекти, є необхідною передумовою для розуміння його взаємозв'язку з життєтворчими ресурсами особистості.