Електронний архів-репозитарій
Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

ISSN:2310-7731

Вітаємо на цифровій платформі elONUar, що забезпечує накопичення, систематизацію, обробку, зберігання та надання у відкритий доступ електронних версій наукових, науково-дослідних, навчально-методичних праць та кваліфікаційних робіт наукових та науково-педагогічних співробітників, аспірантів та студентів Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, а також електронних версій університетських друкованих видань.


Супровід та підтримка здійснюються Науковою бібліотекою університету

Нові матеріали для розміщення надсилайте на e-mail dspace@onu.edu.ua

 

Нові надходження

Документ
Боротьба за встановлення незалежності Нідерландів (1566-1648 рр.)
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Филька, Василь Олегович
В дипломній роботі представлено дослідження історичних подій, що стали передумовою боротьби за встановлення незалежності Нідерландами, проаналізований та представлений хід подій революції у відповідних хронологічних сегментах та представлені військові, політичні та соціально-економічні наслідки боротьби.
Документ
Трансформація жіночої демоничності в європейській культурі
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Ткаченко, Анна Андріївна
Проблема трансформації жіночої демонічності в європейській культурі є досить актуальною і цікавою для дослідження, оскільки вона відображає зміни в уявленнях та стереотипах, пов’язаних з жіночістю, в різні епохи і культури. Тема відьомства, яка широко представлена у фольклорі, народних переказах стала невичерпним джерелом для літератури та образотворчого мистецтва.
Документ
Фрагментована людина: між насолодою та пусткою, від спраги до безсилля
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Сапіга, Софія Миколаївна
У сучасному світі дедалі частіше спостерігається фрагментація часу та простору. Попри те, що наші предки стикалися з цим явищем з давніх-давен, воно ніяк не порушувало їхньої внутрішньої цілісності та гармонії. Так, у політеїстичних культурах Індії поняття божественного було поділене на численні божества, що відображало багатогранність та різноманітність уявлень про світ. У ті часи фрагментація сприймалася як природна частина реальності та сприяла створенню гармонійної картини буття. Проте в ХХ - на початку ХХІ століття це явище зазнало значних змін під впливом постмодерністської епохи. Розвиток сучасних технологій, медіа та соціальних мереж створив розпорошене інформаційне середовище, у якому людина була вимушена постійно адаптуватися до нових реалій, що призвело до втрати цілісного розуміння себе та світу.
Документ
Філософські засади політичного виміру війни
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Сморудов, Денис Сергійович
Актуальність теми роботи обумовлена постійною присутністю війни в політичному, соціальному і культурному житті людства. Війна як явище супроводжує історію людства з найдавніших часів, і її вивчення є необхідним для розуміння сучасних конфліктів, їх причин та наслідків. У сучасному світі війни залишаються однією з найбільших загроз міжнародній безпеці і стабільності.
Документ
Наступальні операції СРСР в Центрально-Східній Європі у 1944 р.
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Силенко, Євгеній Сергійович
Тема наступальних операцій СРСР в Центрально-Східній Європі у 1944 р. залишається актуальною й до цього дня через своє значення для розуміння подій Другої світової війни та її вплив на подальший хід історії Європи.
Документ
Етнографічний туризм: роль в збереженні, популяризації, відновленні історичної пам'яті та етнографічних традицій
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Сахно, Ірина Андріївна
Актуальність теми вивчення питання етнографічного туризму в Україні спричинена тим, що ця тема поки є мало дослідженою в галузі історичного контексту. До повномасштабного вторгнення в Україні збільшувалася кількість людей які подорожували всередині країни. Питання наявності об'єктів внутрішнього туризму особливо гостро постало під час пандемії, так як більшість людей не могли виїхати на відпочинок закордон і почали шукати цікаві місця та об'єкти куди можна поїхати відпочивати та дізнаватися щось цікаве в Україні. В числі того що шукали були об'єкти та місця етнографічного та історико-культурного туризму.
Документ
Колір як культурний код
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Савчук, Кароліна Дмитрівна
Сучасний світ не можливо уявити однобарвним. Величезний спектр кольорів супроводжує сучасну людину і вдома і на роботі і в містах її поїздок тощо. І слід зазначити, що така ситуація була у всі роки та тисячоліття існування людства, оскільки різнобарвною є оточуючий людину світ природи. Змінювалися лише кольори оточуючи людину, та уявлення про них у різних етносів, народів, націй й цивілізацій.
Документ
Військові операції червоної армії на території України 1943-1944 рр.
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Ращупкін, Богдан Юрійович
Період 1943-1944 років став ключовим для перебігу Другої світової війни на території України. В цей час відбувалися масштабні та вирішальні бойові дії, які мали значний вплив на хід війни в цілому. Військові операції Червоної армії на українських землях стали переломним моментом, що визначив подальші успіхи Союзних військ у Європі. Аналіз цих подій дозволяє глибше зрозуміти не лише військову стратегію та тактику, а й соціально-політичні наслідки для України. Ці операції стали основою для формування нових підходів у веденні війни, які вплинули на подальший хід бойових дій в Європі.
Документ
Діяльність якобінців та монтаньярів під час Великого терору (1792-1794)
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Пясецький, Олександр Даниїлович
Період терору у явищі Французької революції є одним із унікальних подій в історії. Само собою воно є якимось пробним експериментом перед практикою французької, демократичної філософії та ідеї свободи. Перегляд цієї події служить для нас найважливішим фактором для розуміння та аналізу події з зовсім іншої точки зору, а саме людського фактору, вплинувший на ліберально налаштовану громаду та спробувати її проаналізувати. То як впливає по собі революція із самою полытичною партією в кінці XVIII століття, що вирішела прийняти самий радикальний крок, а саме терору.
Документ
Феномен релігії в постсекулярну добу: трансформація під час війни
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Плетень, Вероніка Анатоліївна
Сучасний світ пропонує багато релігійних концепцій, тож людина має право мати власну думку, притримуватися тієї чи іншої світоглядної концепції. Та що може змусити вплинути на сформовану релігійну свідомість? Різка зміна подій, втручання у звичне життя людини, війна. Саме війна вносить зміни майже в кожну сферу людського буття. Вона в змозі трансформувати уявлення людей про ті чи інші цінності, ставлення до духовного життя та сенсів, стимулювати до пошуків істини, допомогти повірити або зневіритись.