Електронний архів-репозитарій
Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

ISSN:2310-7731

Вітаємо на цифровій платформі elONUar, що забезпечує накопичення, систематизацію, обробку, зберігання та надання у відкритий доступ електронних версій наукових, науково-дослідних, навчально-методичних праць та кваліфікаційних робіт наукових та науково-педагогічних співробітників, аспірантів та студентів Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, а також електронних версій університетських друкованих видань.


Супровід та підтримка здійснюються Науковою бібліотекою університету

Нові матеріали для розміщення надсилайте на e-mail dspace@onu.edu.ua

 

Нові надходження

Документ
Біологічні ресурси, раціональне використання та охорона. Змістовий модуль 2. Групи рослин за практичним використанням
(Олді плюс, 2024) Попова, Олена Миколаївна; Popova, Olena M.
Методичні рекомендації розроблені з метою надання допомоги здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 091 «Біологія та біохімія» на біологічному факультеті ОНУ в організації їх самостійної роботи з вивчення другого змістового модулю дисципліни «Біологічні ресурси, раціональне використання та охорона». Викладено теоретичний матеріал модулю (класифікації рослинних ресурсів, опис напрямків практичного використання рослин) та детально пояснюється виконання завдань з самостійної роботи.
Документ
Навчальна практика з фармацевтичної ботаніки
(Олді плюс, 2024) Попова, Олена Миколаївна; Popova, Olena M.
У методичних вказівках розглядається методика збору рослин та виготовлення гербарних зразків, створення тематичних морфологічних колекцій, біоморфологічного та фармацевтичного опису лікарських рослин, методика сушки лікарської рослинної сировини. Також коротко характеризуються фенологічні фази рослин різних життєвих форм. Методичні вказівки адресовані студентам факультету хімії та фармації спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Можуть бути корисними для студентів та спеціалістів, які вивчають ботаніку і проходять навчальну практику з ботаніки.
Документ
Оптоелектроніка
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Ваксман, Юрій Федорович; Vaksman, Yurii F.
У курсі лекцій у відповідності до навчального плану викладено базові розділи дисципліни «Оптоелектроніка». Розглядаються фізичні основи та практичні застосування в оптоелектроніці когерентних і некогерентних джерел випромінювання, напівпровідникових приймачів оптичного випромінювання, оптронів, оптоволоконних проміжних середовищ. Розглянуто також особливості процесів та елементи інтегральної оптоелектроніки. Курс лекцій призначений для студентів університету, що навчаються за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Може бути корисним для студентів та спеціалістів, які вивчають оптику та прикладну фізику.
Документ
Лабораторний практикум з неорганічної хімії
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Кокшарова, Тетяна Володимирівна; Кіосе, Тетяна Олександрівна; Раскола, Людмила Анатоліївна; Koksharova, Tetiana V.; Kiose, Tetiana O.; Raskola, Liudmyla A.
Лабораторний практикум з неорганічної хімії містить матеріал про елементи усіх головних підгруп та I, II, VI–VIII побічних підгруп Періодичної системи Д. І. Менделєєва (контрольні питання, задачі та лабораторні роботи), що дозволить підготувати фахівців першого освітнього рівня закладів вищої освіти. Матеріали, що подані у лабораторному практикумі, можуть стати у нагоді для викладачів, аспірантів, студентів, учителів, усіх, кого цікавлять хімічні елементи, їхні властивості, добування та закономірності зміни властивостей у Періодичній системі.
Документ
Кризова психологія
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Базика, Євгенія Леонідівна; Bazyka, Yevheniia L.
Конспект лекцій складено відповідно за програмою вибіркової компоненти «Кризова психологія» для студентів факультету психології та соціальної роботи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія». Навчальне видання розкриває головні напрями практичного використання основних психологічних надбань кризової психології, сучасного методичного арсеналу психологічних засобів корекції кризових станів. Виклад побудовано з урахуванням до актуальних потреб при підготовки майбутніх фахівців з надання психологічної кризової допомоги та включає вісім тем лекцій, запитання для самоконтролю, список літератури до кожної теми, питання для поточного та періодичного контролю та загальний список джерел. Конспект лекцій стане в нагоді при підготовці психологів, а також студентів інших гуманітарних спеціальностей, волонтерів та всіх, хто бажає розуміти кризові стани та вміти надавати першу психологічну допомогу.
Документ
Корпоративна культура в системі управління підприємством в умовах глобальних викликів
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Спасенко, Арсен Володимирович
Корпоративна культура визначає, як працівники сприймають свою роботу та підприємство, впливаючи на мотивацію, ефективність і задоволеність роботою. В умовах глобалізації, коли підприємства стикаються з необхідністю інтеграції в багатокультурні ринки, сильна та гнучка корпоративна культура може стати ключем до успіху, допомагаючи швидше адаптуватися до змін та ефективніше взаємодіяти з різними групами заінтересованих сторін.
Документ
Формування системи ефективного корпоративного управління в умовах глобальних викликів
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Сорока, Валерія Володимирівна
Корпоративне управління – це система відносин між менеджерами, директорами, акціонерами та зацікавленими сторонами. Воно включає в себе поєднання законів, нормативних актів та добровільних практик приватного сектору, які дають змогу корпорації залучати капітал, ефективно працювати, отримувати прибуток і відповідати як юридичним зобов’язанням, так і очікуванням суспільства загалом. В умовах глобальних викликів необхідний комплексний підхід до формування ефективної системи корпоративного управління. Дослідження теоретичної і практичної бази корпоративного управління показало, що на даний час процес формування ефективної системи корпоративного управління потребує покращення теоретико-методичної бази. Саме це і обумовлює актуальність дослідження системи корпоративного управління в умовах глобальних викликів.
Документ
Удосконалення системи менеджменту підприємства
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Сомова, Олена Юріївна
У світлі глобальних викликів удосконалення системи управління підприємством є ключовим елементом її економічної діяльності. Вивчення теорії та практичних застосувань удосконалення системи управління підприємствами виявляє необхідність вдосконалення її теоретико-методологічних основ. Це підкреслює важливість і частоту дослідження того, як оновити систему управління підприємством у контексті викликів.
Документ
Організація роботи віртуальних навчальних фабрик в Industry 4.0
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Слава, Дар'я Максимівна
Нинішній практиці недостатньо забезпечити виробничих працівників безперервним наданням інженерних компетенцій і сильною міждисциплінарною освітою та підготовкою. Насправді традиційні методи навчання демонструють обмежену ефективність у розвитку компетенцій працівників і студентів для поточного та майбутнього виробничого середовища. Крім того, роботодавці широко визнають відсутність навичок спілкування.
Документ
Функція планування в системі менеджменту підприємства
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2024) Сівізіна, Вероніка Вікторівна
Сьогодні українські підприємства стикаються з актуальними завданнями у визначенні напрямків свого розвитку та обґрунтуванні шляхів досягнення цих цілей. Це обумовлено швидким поширенням глобалізаційних тенденцій, зростанням конкуренції і необхідністю постійного вдосконалення діяльності існуючих підприємств, а також активізацією створення нових. Важливим інструментом в цьому контексті є планування, яке охоплює встановлення цілей підприємства і розробку детальних стратегій досягнення цих цілей через систему планів і контроль за їх виконанням. Умови змінюючогося зовнішнього середовища створюють виклики для підприємств, оскільки традиційний планувальний процес, що базується на стандартних показниках і індикаторах, не завжди забезпечує досягнення поставлених цілей. Недоліки урахування факторів зовнішнього середовища в планах розвитку призводять до зростання відхилень, невиконання планів і, відповідно, збільшення ризиків і витрат на прийняття рішень. Для вирішення цього протиріччя використовуються управлінські технології, які спрямовані на зменшення невизначеності в процесі планування.