Електронний архів-репозитарій
Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

ISSN:2310-7731

Вітаємо на цифровій платформі elONUar, що забезпечує накопичення, систематизацію, обробку, зберігання та надання у відкритий доступ електронних версій наукових, науково-дослідних , навчально-методичних праць та кваліфікаційних робіт наукових та науково-педагогічних співробітників, аспірантів та студентів Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, а також електронних версій університетських друкованих видань.


Супровід та підтримка здійснюються Науковою бібліотекою університету

Нові матеріали для розміщення надсилайте на e-mail dspace@onu.edu.ua

 

Нові надходження

Документ
Роль щоденників у показі внутрішнього світу персонажів роману «Перстень Ганни Барвінок» І. Корсака
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Чигиринський, Артем; Мізінкіна, Олена Олексіївна; Mizinkina, Olena O.
Стаття подає приклад інтертекстуальності у художньому творі. Розкриваються механізми залучення до біографічного роману уривків щоденників П. Куліша, Т. Шевченка, В. Аксакової. Доводиться думка про те, що такі інтертексти суттєво увиразнюють персонажів, їх стосунки, обставини, епоху. Повні записи зі щоденників, що долучені у додатках, розширюють контекст.
Документ
Леся Українка і польська література
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Турчук, Ольга; Малиновський, Артур Тимофійович; Malynovskyi, Artur T.
У статті розглянуто міжлітературні зв’язки, творча взаємодія Лесі Українки і польських авторів. Наголошується на подібностях сюжетної структури, мотивіки, персонажного світу. Застосовано компаративній підхід до вивчення української і польської літератури, виокремлено елементи спільності і відмінності. Акцентовано на своєрідності художнього світу української поетки, автентичності її стильової манери, здатності до трансформації універсальних сюжетів світової культури.
Документ
Художні особливості збірки оповідань Валерія Пузіка «Я бачив його живим, мертвим і знову живим»
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Сидорченко, Єлизавета; Нечиталюк, Ірина Володимирівна; Nechytaliuk, Iryna V.
У статті на прикладі аналізу збірки оповідань Валерія Пузіка «Я бачив його живим, мертвим і знову живим», розглянуто та проаналізовано художні особливості тексту, які виявляються в трагічній концепції дійсності та психологічної інтроспекції дій, що й створює особливий художній ефект. В окремих творах збірки розповідається про дитинство, почуття та стосунки, про мир і війну.
Документ
Проект «Мій Шевченко» в літературі сучасності
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Побережна, Тетяна; Шевченко, Тетяна Миколаївна; Shevchenko, Tetiana M.
Розглянуто різновиди есеїв в сучасній українській літературі (есеї-спогади, есеї-портрети, есеї-одкровенння). Пропонується висновок, що інтимний характер есеїстичного твору відкриває небачені орієнтири його наукового осмислення, сама кількість творів такого типу привертає увагу через їх дискурсивну активність, рецептивну впливовість.
Документ
Інтрига як основний рушій сюжету серіалу «Величне століття»
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Пантєлєєва, Катерина; Мізінкіна, Олена Олексіївна; Mizinkina, Olena O.
Статтю присвячено дослідженню ролі інтриги в турецькому серіалі Ягмура Тайлана та Дуру Тайлана. Аналізуються основні сюжетні лінії з напруженими моментами у «Величному столітті» та розкриття гострої боротьби між персонажами з метою зацікавлення телеглядача та занурення в долі відомих осіб історичної епохи султанату.
Документ
Демонологічний образ відьми в українському фольклорі та романі О. Слоньовської «Дівчинка на кулі»
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Липова, Аліна; Томбулатова, Іраїда Ігорівна; Tombulatova, Iraida I.
Пропонується компаративне дослідження зв’язків між романом О. Слоньовської і національною міфологією та українським фольклором. Увагу сконцентровано на демонологічному образу відьми. Пропонується висновок про те, що на відміну від літературного, фольклорний образ – більш узагальнююча одиниця, оскільки він акумулює в собі відображення досвіду не індивідуума, а колективу, не індивідуальної свідомості, а масової.
Документ
Збірка «У пошуках варварів. подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани» А. Любки: автобіографічний дискурс
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Горбенко, Анастасія; Чикур, Лілія Дмитрівна; Chykur, Liliia D.
Статтю присвячено дослідженню топосів подорожі в книзі есеїв Андрія Любки «У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани». Головну увагу приділено засобам вираження автором власного ставлення до місць, про які йдеться у книзі подорожей. Пропонується висновок також про те, що автор часто використовує історичне підґрунтя, яке допомагає читачеві скласти власне враження від прочитаного.
Документ
Дуальність як принцип побудови тексту повісті Валерія Шевчука «Двоє на березі»
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Безрук, Марія; Мусій, Валентина Борисівна; Musiy, Valentyna B.
Мета статті – дослідити ознаки прояву загальнофілософського принципу дуальності на рівні архітектоніки повісті Валерія Шевчука. У центрі уваги – поділ тексту повісті на частини, а також семантика і художня роль такого елементу паратексту, як епіграф. Автор пропонує висновок про обумовленість використання автором твору принципу дуальності зацікавленістю у загадкових зв’язках між зовсім різними людьми та зовсім різними обставинами життя та життєвими подіями.
Документ
Моделювання образу мавки у казці «Мавка-вербинка» Василя Короліва-Старого
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Андрієнко, Аделіна; Мізінкіна, Олена Олексіївна; Mizinkina, Olena O.
У статті коротко окреслено творчі здобутки В. Короліва-Старого та обставини «народження» казки «Мавка-Вербинка». Проаналізовано ситуації в творі, в яких розкриваються риси характеру та деталі портрету (очі, волосся, руки, голос, одяг) головної героїні. Наведено відомості про мавок з досліджень українських фольклористів, що дає підстави зрозуміти рівень переосмислення письменником народних уявлень.
Документ
Кінестетичні предикати у складі заголовкових фразем: сугестійний аспект у медіа
(Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Фітісова, Світлана; Лакомська, Інна Валеріївна; Lakomska, Inna V.
Статтю присвячено висвітленню сугестивних особливостей фразеологічних одиниць, аналіз яких здійснено на основі ідентифікації кінестетичних предикатів (нейролінгвістичне програмування) у їхній структурі. Визначено основні характеристики та продуктивність відповідних мовних маркерів у медіазаголовках.